Benzínové zapalovače

benzínové zapalovače Zippo, Royce

Zippo Harley Davidson

 Jednou z oblíbených kategorií Zippo zapalovačů je bezpochyby také řada Harley Davidson.

Na přelomu 20. Století ve státě Wisconsin, kdy toto období bylo na vrcholu průmyslové revoluce vznikla známá Americká legenda! V době,  kdy Henry Ford již vyráběl v sériové výrobě první automobili, bratři Wrightovi uskutečňovali své první letecké pokusy, se současně v té době zrodila pravá americká legenda mezi motocykly. Rodinný dům Davidsonových se stal jedním z prvních útočišť motorky Harley Davidson. Nejprve ve sklepě a poté na dvorku rodiny Davidsonových v Milwaukee se zrodila legenda jménem Harley Davidson, kterou je dnes už snad nejznámější značka motorek na světě.

zippo Harley Davidson, www.be-ready.cz

zippo Harley Davidson, www.be-ready.cz

A právě další legenda světoznámého formátu, jako je firma Zippo si pro své zapalovače jako jeden z motivů vybrala také značku Harley Davidson. Ať už se jedná o nejrůznější modely samotných motorek nebo logo právě značky Harley Davidson. Můžete si také vybrat ze způsobu zobrazení loga, ať už se jedná o samolepku, vygravírovaný motiv či plastické zobrazení loga na zapalovači.

Na Zippo zapalovačích se objevují motivy světových značek z mnoha odvětví. Namátkou můžeme vybrat světové ikony jako jsou Jim Beam, Jack Daniel’s nebo Playboy. Nemůže nás tedy zaskočit, že i kousky motorek nebo samotné logo firmy Harley Davidson zdobí nejeden Zippo zapalovač. Nejdřívě jako čistě reklamní a později také jako klasické řady zapalovačů Zippo s motivy Harley Davidson.

A právě tyto zapalovače se staly velmi rychle populárními, jak mezi nadšenými motorkáři, tak také i sběrateli Zippo zapalovačů. A proto od roku 1990 firma Zippo začala oficiálně v užší spoluprací pod licencí H-D vyrábět širokou škálu zapalovačů a ostatních produktů s motivy Harley-Davidson Motor Company.